Yaban Mersini ve Alzheimer

Yaban Mersini ve Alzheimer

Yaban Mersini ve Alzheimer

Yaban Mersini ve Alzheimer

Yaban Mersini birçok hastalığın oluşmaması ve yavaşlatılmasında yardımcı olan bir bitkidir. İçeriğindeki vitamin mineraller kişinin beyin sağlığını korumasında da yardımcı etki sağlar.

Bilhassa ileri yaşlarda etkisini göstermeye başlayan Alzheimer hastalığı gibi beyin fonksiyonlarının yitirilmesiyle devam eden hastalıklarda A vitamini koruyucu etkiye sahiptir. Alzheimer, başlangıçta küçük unutkanlıklarla başlayan ve yavaş ilerleyip beyin fonksiyonlarının ve vücut fonksiyonlarının yitirilmesiyle devam eden bir hastalıktır. Vücut fonksiyonlarının içinde dil ve konuşma, tanıma ve tanıdığını algılayamama, el kol ve ayaklardaki kulanım, kayıpları gibi durumlar söz konusudur. Yaptığı alışverişlerde para verme ve para üstü alma ve bunları tanıyamama da söz konusudur. Geçmişi hatırlayabilir ve bu hastaların çevresi için yanıltıcı bir durumdur. Günlük işlerini yapmada sıkıntı yaşayabilir. Tuvalet ihtiyacını yapamayabilir. Yemek yemede diğer aile bireylerinin yardımına ihtiyaç duyabilir. Giyinme ve soyunma, altına kaçırma durumları söz konusudur. Sonunda hasta tamamen yatağa bağlı hale gelir ve hiçbir ihtiyacını karşılayamaz. Bu tip hastalıklarda doğal olarak tıbbi uygulamalar yapılacaktır. Fakat tıbbi uygulamaların yanında besinlerinde çok büyük önemi vardır. Yenilen besinlerin içeriğindeki vitamin ve mineraller değerlerinin yüksek olmasına dikkat etmek gereklidir.

Bu durum çocuk ve yetişkinler içinde geçerlidir. Çocuklarda ve yetişkinlerde meydana gelen unutkanlıklarla Alzheimer hastalığındaki unutkanlıkları birbirine karıştırmamak gereklidir. Çocuk ve yetişkin unutkanlıklarında da Yaban Mersini çok önemli sonuçlar vermektedir. İçeriğindeki A, B, C vitaminleri ve selenyum bu tip unutkanlıklarda ve çocuk beyin gelişiminde oldukça yarar sağlamaktadır.

Yaban mersini nin sürekli kullanımında Alzheimer hastası kişinin beyin hücrelerinin korunmasında önemli bir etki sağlar. Bizim ülkemizdeki hastalarda görülen genel durum biraz iyileşince tedavi için veya tedaviye yardım için kullanılan ilaç ve bitkileri hemen terk etmek şeklindedir. Oysa bu hastalıkların tekrarından başka bir sonuç getirmemektedir. Bir, iki kullanımda ilaç ve bitkilerden sağlanacak bu etki görülmez. Düzenli kullanım gereklidir. Bu sayede kişi Yabanmersini n den fayda sağlayabilir. Yaban mersinindeki  vitamin ve mineraller uzun kullanımı gerektirmektedir. Kişi tıbbi olarak kullandığı ilaç ve yardımcı unsur olarak kullandığı orman meyvelerini sürekli kullandığı takdirde tam olmasa bile yemek, giyinme, tuvalet ihtiyacı, konuşma gibi günlük ihtiyaçlarını karşılayabilir duruma gelebilir.